Rahvuslooma retked – huntide jälgedes

Rahvuslooma retked – huntide jälgedes

47.00

Selle matka eesmärk on kõndida räätsadega huntide jälgedes. Vaadata, kuidas soed käituvad ja rääkida hundijutte. Matk lõppeb pimedast, sest siis tekib võimalus saada osa Eesti looduse kõige võimsamast helist – hundikarja ulgumisest.

Jaanuaril lõpust algab huntidel umbes kuu kestev jooksuaeg. Siis muutuvad soed väga aktiivseks liiguvad palju ja uluvad. Just seepärast öeldi vanasti veebruari kohta hundikuu. Talv ongi ainuke aeg, kus muidu nii saladuslike metsatöllide tegemistega saab lähemalt tutvuda, sest lume pealt on kõik hästi näha. Üritusel jagame rahvuslooma kohta nii vanarahva tarkusi kui räägime kaasaegsetest teaduslikest teadmistest ja sekka loodusgiid Bert Rähni isiklikke kogemusi. Lõpetame pimedas, et hea õnne korral kuulda hundikarja ulgumist.

 

 

Kategooriad: , , ,

Kirjeldus

Tuuri kirjeldus
Hinnad ja kuupäevad

Ürituse täpne toimumiskoht sõltub huntide liikumistest. Enne üritust saadame täpse kohtumispaiga. Autod jätame sinna ja paneme mööda jälgi minema. Sügavas lumes kasutame räätsasid, et oleks lihtsam kõndida. Ega täpselt ei tea, kuhu soed meid juhivad ja mis meid ees ootab, aga varem oleme selliste matkadel leidnud huntide magamisasemeid, mängimise kohtasid, saakloomade jäänuseid ning seni kõige põnevam leid oli karu skelett. Kindlasti näeme paljude erinevate loomade jälgi, sest kõik metsaelanikud armastavad samu radu pidi käia. Päikeseloojangul võtame suuna tagasi autode poole.

Olles loodetavasti huntide lähedal (hea ilmaga kostub ulgumine paari kilomeetri kaugusele) ja teades, et veebruaris on hallivatimehed küllaltki vokaalsed, on meil lootust kuulda huntide ulgumist. Kuigi mõistus ütleb, et mitte midagi pole karta (ja see ongi õige), tungib kusagilt sügavalt sisemusest ikkagi esile mingi aastatuhandetega meie geenidesse salvestatud ürgne erutus, sest rahvusloom on olnud inimese jaoks alati vääriline kaaslane.

Telli makt grupile Teile sobival ajal!

Algus ja lõpp: 14:00- umbes 18:00

Matka kestvus ca 4 tundi

Raskusaste keskmine: ei eelda super sportlikku vormi, kuid plaanis on pikem retk kohati keerulisel maastikul. Sobilik lastele alates 10. aastast.

Matka hind on 47€ täiskasvanu 37€ lapsele. Hinna sees:

  • Matkajuhi teenused
  • Räätsade kasutamine
  • Kuum tee ja kerge eine

Grupp: kuni 20 inimest

Transport Tallinnast ja tagasi meie väikebussis 10€ inimese kohta. Kohtade arv piiratud.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Rahvuslooma retked – huntide jälgedes”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Go to Top