Karuvaatlus ja pildistamine Alutagusel

Karuvaatlus ja pildistamine Alutagusel

125.00

Alutaguse karuonnidest on väga hea võimalus näha ja pildistada karusid, teisi metsloomi ning linde. Alutaguse on teada-tuntud karukants, umbes pooled Eesti 800 mesikäppadest elavad sealsetes metsades ja soodes. Meie onnid asuvad Alutaguse lääne osas, Sirtsi soo lähistel, Tallinnast ja Tartust pooleteise kuni kahe tunni autosõidu kaugusel. Varjeid on erinevate suurustega ja eesmärkidega. Kõik onnid on mugavad ja hubased, varustatud toolide, voodite ning käimlatega.

 

Kategooria:

Kirjeldus

Tuuri kirjeldus
Täpsemalt
Hinnad ja kuupäevad

Karude ja metsloomade vaatlusonnide

peamine eesmärk karuvaatlus ja ka teiste metsloomade ning lindude nägemine. Kahes onnis on kokku neli eraldatud kabiini, igas kahe narivoodiga. Vaatlusaknad on varje kahes küljes. Onni ees avaneb vaade varjulisele metsale, kus on oodata peamiselt metsaliike – karusid, kährikuid, rähne jt. Tagaküljelt näeb oja luhale, mis meeldib avamaastiku elukatele. Mõnikord tulevad põdrad ja kitsed soola lakkuma, händkakk peab hiirejahti või taevas tiirutab kaljukotkas. Ojakaldal einestab kobras või metssead käivad vett joomas.

Fotohuvilised saavad pilti teha läbi klaasi ja soovi korral avame spetsiaalse fotokotiga varustatud fotoluugi, kust saab pildistada oma statiivi pealt. Eelnevalt kokku leppides on võimalik kasutada meie statiivi.

Onni juurde on paigaldatud hämar valgus, mis loomi ei häiri, nii et vaadelda on võimalik terve öö.

Uus asi on onni kõrval asuv tundlik mikrofon, mis metsahääled läbi kvaliteetsete kõlarite onni toovad. Mõnel vaiksel ööl võib helide maailm loomade nägemisest veel võimsamaid looduselamusi pakkuda – nii on onnist kuuldud hundikarja ulgumist, põtrade pulmakutseid ja värbkakku vilistamist.

Siit saad vaadata nimekirja loomadest ja lindudest, keda onnidest nähtud ja kuulud on.

Enne onni minekut on võimalik teha jalutuskäik Natouresti karude õpperajal. Saad ülevaate, kuidas Eesti karud elavad: kus nad talvel magavad, mida söövad, kuidas territooriumi märgistavad, kui palju ja millal poegivaid ja palju muid põnevaid teadmisi. Ligi pooletunnise ja poolekilomeetrine elamuslik retk on karuonni külastuse hinna sees!

Meie onnides on käinud mitmed rahvusvahelised ajakirjanikud, nii näiteks kajastas  vaatlusonni külastust Prantsusmaa TV2 telekanal- http://bit.ly/2AW08bx-2

 

Avatud

Iga päev mai algusest oktoobri keskpaigani.

Kestvus

Koos ööbimsega karuonnis umbes 15 tundi.

Mais, juunis, juulis ja augustis kell 17:00 kuni järgmisel hommikul 8:00.

Septembris ja oktoobris kell 16:00 kuni 8:00.

Raskusaste

Autoparklast on  onnini 1,7 km mööda metsateed kõndimist.

Mida selga panna? 

Soe ja mugav riietus. Onnini jõudmiseks sobivad matkasaapad või kummikud, sest vahest võib rada olla märg ja porine. Onnis istumiseks soojad varusokid ja/või sisejalatsid.

Asukoht

Täpse kohtumispaiga kaardi saadame peale broneeringu kinnitamist. Vaatlusonn asub Tudust umbes 10 km Rakvere suunas ja fotovarjed 20 km Maidla suunas.

Olme

Onnides on narivoodid koos poroloonmadartsiga.  Toolid istumiseks ja kuivkäimla. Voolavat vett ja elektrit ei ole. Lahtine tuli on onnides rangelt keelatud. Vaatlusonnides saab pildistada läbi akna. Fotograafidel palume võtta kaasa ka statiiv/kolmjalg, siis saame avada ka fotoluugi.

Mida kaasa võtta?

Kindlasti soovitame kaasa võtta binokli, sest karud ja teised loomad on ettevaatlikud ja nad ei tule onnile väga lähedale. Lisaks aitab binokkel hämaras paremini näha. Meie käest on võimalik laenata hea valgustundlikkusega nn jahimehe binoklit (8×56 Danubia Bussards – 5 €/öö).  Õhtu on pikk ja seepärast tasub kindlasti kaasa võtta juua ja süüa. Nõrgem lamp või valgusega telefon, et vajadusel pimeduses toimetada.

Käitumine

Me saadame teid parklast onnini, kuid üldjuhul koos teiega seal ei ööbi. Onnis peab olema vaikselt ja kasutama võimalikult vähe ja nõrka valgust.

Mis seal kandis veel teha

Onni lähedal asuvad RMK Seljamäe ja Tudu järve matkarajad. Lähim söögikoht on Tudu Jaama Trahter. Siin inglise keelne ülevaade koos linkidega

Hinnad:

125 EUR inimese kohta,

75 EUR lapsele (7-14- aastane)

290 EUR perekonnale (näiteks 2 vanemat ja 3 last),

790 EUR  grupile kuni 9 inimest.

Hind sisaldab Ööd karuonnis koos varjeni saatmisega

Broneeri siit

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Karuvaatlus ja pildistamine Alutagusel”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Go to Top