Meru mägi, Ngorongoro kraater ja Aafrika suur viisik – matka ning safarireis Tansaaniasse 8 päeva

Meru mägi, Ngorongoro kraater ja Aafrika suur viisik – matka ning safarireis Tansaaniasse 8 päeva

1,480.00

Selle reisi eesmärk on matkata Aafrika kõrguselt viienda mäe otsa ja osaleda safaritel, et näha lõvisid, elevante, kaelkirjakuid, ninasarvikuid, jõehobusid, sebrasid, pühvleid, leoparde, gnuusid, ahve ja teisi Aafrika loomi ning eksootilisi linde. Meru on vulkaan, millele tõustes läbime erinevaid kliimatsoone: avatud rohumaast läbi muindasjutulise sammaldunud ja uduse vihmametsa kuni kivise mägimaastikuni. Selgetel varahommikutel avaneb Meru tipust fantastiline vaade ümbritsevale savannile ja Kilimandžaarole. Matk on jõukohane kõigile aktiivsetele inimestel, kellele meeldib liikuda.

 

Kirjeldus

Reisikirjeldus lühidalt
Täpne päevakava
Hind ja kuupäevad

Peamine:

 • matk Meru mäe tippu;
 • 3 safarit: Arusha ja Tarangire rahvuspargis ning Ngorongo kraatris;
 • Ngorongoro kraatri matk;
 • unustamatu Aafrika loodus ja kogenud loodusgiid.

Meru mägimatk koosneb tegelikult tõusust kahele tipule: 3800 m kõrgune Väike Meru ja 4566 Sotsialisti tipp. Meru on kustunud vulkaanikraater, mis oli viimati aktiivne üle saja aasta tagasi. Meru mägi asub Arusha rahvuspargis, mis on tuntud oma lopsaka looduse poolest. Lisaks matkale on plaanis kaks tõelist Aafrika safarit maasturitega savannis, et näha kõiki tuntumaid suuri loomi ja palju erinevaid linde.

1. päev: Kilimanjaro lennujaamast Moshisse

Lennujaamast sõidutatakse meid hotelli. Seal tehakse meile põhjalik ülevaade ees ootavast matkast, tutvustatakse kohalikke olusid ja koos vaatame üle varustus. Peale instruktsiooni õhtusöök ja puhkus hotellis.

2. päev: Matk Miriakamba mägimajakestesse

Hommiku llahkume Moshist. Meie ekspeditsioon algab sõiduga Arusha rahvusparki, mis võtab aega umbes tunni. Arusha rahvuspargis lokkav taimestiku ja loomastiku mitmekesisus on lummav. Peale pargi formaalsuste täitmist alustame oma matka Ngarenanyuki jõe äärest üle avatud rohumaade 2520 m kõrgusele Miriakamba mägimajaketsesse. Juba teel sinna võime kohata esimesi pühvleid, kaelkirjakuid, tüügassigu, sebrasid ja gaselle. Kogu matka ajal saadavad meid rahvuspargi ranger ja professionaalne mägigiid.
Kohale jõudes ootab meid ees maitsev õhtusöök Aafrika stiilis.

3. päev: Matk läbi vihmametsa Väike Meru mäele

Peale rikkaliku hommikusööki kõnnime mööda järsku rada läbi ebamaise roosipuudega vihmametsa mägilaagisse 3570 kõrgusel Meru sadulal. Aklimatiseerumiseks ja vaadete nautimiseks tõuseme veel 230 m kõrgemal asuvale Väikesele Merule, kust avaneb suurepäraseid pildid Kilimanjarole. Kuid pärast õhtusööki on parem kohe magamiskotti pugeda, sest veidi pärast südaööd alustame tõusu matka kõrgeimasse tippu.

4. päev: Tipuvallutus!

Tõus Meru ehk Sotsialisti mäe tippu algab veidi pärast südaööd. Järgmise viie tunni jooksul valgustavad meie teed laternad, aga tippu jõudes avaneb uhke vaade kogu mäestikule. Tiputõus on väljakutse, kuid alles valges tagasiteel Rhino Pointi näeme seda mitmekesist Aafrika maastikku, kus alles paar tundi tagasi pimedas matkasime Kõige muljetavaldavam on kindlasti kuulus endine vulkaan “Tuhakoonus”, just lummavate vaadete tõttu erineb laskumine tiputõusust. Lõunatame rahulikult taas mägionnis, enne kui veel kaks tundi Miriakamba laagrisse laskume, kuhu ööbima jääme.

5. päev: Laskumine Miriakamba mägimajast kuni Momela väravani

Naudime hommikusööki ja seejärel alustame matka viimast osa, taaskord läbi Arusha rahvuspargi “nõiutud” vihmametsa, võimalusega näha erinevaid loomi ja linde. Momela väravani jõudes on võimalus puhata ja suveniire osta. Africa Toursi sõiduk ootab teid ja viib teid tagasi teie majutuskohta Moshisse.

6. päev: Safari päev Tarangire rahvuspargis

Varahommikul lahkume Moshist Tarangire rahvusparki. Peagi jõuate Tarangire’i rahvusparki, kus on tohutud termiitide mäed ja vanad ahvileivapuud. Park on tuntud oma mitmekesiste linnuliikide ja suurte elevandi karjade poolest. Siin võib kohata lõvisid, kaelkirjakuid, tüügassiga, jaanalinde, impalasid, gepardeid, pühvleid ja paavianid. Pärast edukat safari algust jätkame reisi Ngorongoro kraatriga.Ööseks jääme telkima Lake Manyara rahvuspargi lähedal. Õhtusöök serveeritakse kämpingusse saabumisel.

7. päev: Ngorongoro kraater Moshisse

Ngorongoro kraatris sõidame maastikuautodega vaatame loomi, linde ning naudime maastikke Kraatri kõrgete koonuseliste äärte tõttu rändavad loomad harva sealt välja. Suure õnne korral näeme ühe päeva jooksul kõiki kuulsa Aafrika “Big Five” esindajaid – pühvleid, elevante, ninasarvikut, lõvisid ja leoparde. Teised loomad, kes meid kraatris ootavad, on sebrad, jõehobud, gnuud ja hüäänid. Kraater on koduks ka ulatuslikule linnuriigile, sealhulgas raisakotkastele. Uhke pilt avaneb suurest flamingo kolooniast Soda järvel. Hilisel pärastlõunal jõuame tagasi Moshisse hotelli.

8. päev: tagasisõit või puhkus Sansibaril või lisa safaril.

Transport Kilimanjaro lennujaama või reisi pikendus Serengetis või Sansibaril

Kuupäev:

2022 veebruari teine pool, täpse kuupäeva teatame varsti

Hind:

1340 eur ilma safarita (6-7 päeva)
1480 eur koos safariga Tarangire pargis (8 päeva)

Hind sisaldab

Matkal:
 • transport reisi vältel ja lennujaama transfeer;
 • majutus Moshis enne ja pärast Meru mäele ronimist;
 • ööbimise matka jooksul mägimajakestes;
 • pargi-, onni- ja päästetasud;
 • professionaalne inglise keelt kõnelev mägigiid, portjee ja kokk;
 • 5x hommikusöök; 4x lõunasöök; 3x õhtusöök;
 • vesi, tee ja kohv söögi kõrvale.
Safaril:
 • nelikveoline tõstetava katusega safarisõiduk (4×4 Land Cruiser);
 • telkimis- ja parkimistasud;
 • telk & madrats;
 • 2x hommikusöök; 2x lõunasöök; 1x õhtusöök;
 • 1,5 pudelit vett päevas; Tee ja kohv söögi kõrvale;
 • loodusgiid kogu safari vältel.

Päring

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Meru mägi, Ngorongoro kraater ja Aafrika suur viisik – matka ning safarireis Tansaaniasse 8 päeva”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Go to Top