Linnuvaatlus gruppidele

Linnuvaatlus gruppidele

35.00

Eesti on kahtlemata üks maailma parimaid kohti linnuvaatluseks. Mis on selle aina rohkem harrastajaid  koguva hobi juures nii köitvat? Lisaks põnevusele, maailmapildi avardumisele, “nägema” õppimisele ja paljudele muudele positiivsetele omadustele peetakse suleliste jälgimist väga lõõgastavaks ning stressi maandavaks tegevuseks.

Teeme loodusgiidi juhendamisel mõnusa jalutuskäigu looduses eesmärgiga näha, kuulda, määrata ja tundma õppida võimalikult palju linde. Meie poolt on binoklid ja vaatlustorud, sest just kvaliteetne optika olevat linnuvaatluse populaarsuse kasvule aluse pannud.

Kirjeldus

Kirjeldus
Hinnad ja kuupäevad

Aeg

Sobiv hooaeg linnuvaatluseks kevadine rände ja aktiivsuse periood märtsist juuli alguseni ning siis uuesti sügisrände ajal septembris-oktoobris.

Linnuvaatlusest maigu suhu saamiseks võiks planeerida vähemalt poolteist tundi ja lõpp jäägu Teie määrata, sest meie väsimatud linnugiidid on Teiega väljas nii kaua kui võimalik.

Koht

Linde saab vaadata igal pool aga põnevamad on veekogude äärsed piirkonnad, sest seal näeme-kuuleme nii vee kui metsa linde. Järgnevalt mõned näited.

Paljassaare poolsaar Tallinnas

Paljassaare on linnuparadiis Tallinna kesklinnas! Rannik, matkarajad, roostiku torn, rannakarjamaa – palju erinevaid elupaiku väikesel territooriumil võimaldavad nii lühemaid kui ka pikemaid loodusrektesid.

Altmõisa külalistemaja

Altmõisa külalistemaja asub Matsalu Rahvuspargis. Üritust saab läbi viia ka otse majutuse juures aga kümne minutilise autosõidu kaugusel asub harrastajate hulgas kultuslik Haeska linnutorn.

Roosta puhkeküla

Roosta asukoht männimetsas ja mere ääres pakub materjali lühemaks retkeks, kuid läheduses asub üks Euroopa linnurände sõlmpunkte – Põõsaspea neem.

Haapsalu

Haapsalu on Eesti linnuvaatluse pealinn. Rannapromenaadi ääres ja lossipargis on sulelised inimestega harjunud ja neid saab vaadata väga lähedalt.

Lahemaa

Põhjaranniku lahed ja metsad on linnuvaatluseks ideaalsed. Sagadi ning Vihula mõis, teised Lahemaa majutusasutused ja RMK puhkealad – Lahemaal on linnuvaatluse võimalusi palju.

Ilmatsalu Tartu lähedal

Ilmatsalu linnuala territooriumile jäävad erineva suurusega kalatiigid, matkarajad ja linnuvaatlustorn. Ilmatsalus leidub palju erinevaid elupaiku ja linnustik on seal liigirikas. Kalatiikidel käivad toitumas kotkad, põõsastes pesitsevad värvulised ja tiikidel ujuvad veelinnud.

Pedase-Vihterpalu

Madalaveeline Kurkse laht meeldib veelindudele, seepärast sobivad  Pedase hotell ja Vihterpalu mõis väga hästi.

Kuupäevad: tellimuse peale kevadel ja sügisel.

Algus ja lõpp: vastavalt Teie soovidele, kuid parim aeg on hommikul ja enne lõunat

Kestvus: vastavalt Teie päevakavale 1,5 + tundi

Raskusaste kerge: mõnus jalutuskäik

Hind on 35€ inimesele, minimaalne ürituse hind 350€. Hinna sees:

  • loodusgiidi teenust,
  • binoklite ja vaatlustorude kasutamist,
  • linnumäärajate kasutamist.

Tavaolukorras on gupi maksimaalne suurus 25 inimest, suuremate gruppide puhul on vaja eraldi kokku leppida.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Linnuvaatlus gruppidele”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Go to Top