Koolivaheaja reis Sri Lankale – paradiisirand, vaalad, elevandid ja surf

Koolivaheaja reis Sri Lankale – paradiisirand, vaalad, elevandid ja surf

1,050.00

Sri Lanka perereis pakub elamusi igale maitsele. Puhkajaid ootavad ees soe ilm ja päikeselised liivarannad helesinise India ookeani ääres. Seiklushimulised saavad möllata surfilainetes ja snorgeldada koos hiigelsuurte merikilpkonnadega. Loodusesõpradele korraldame safari Udawalawe rahvuspargis, mis on parim koht metsikute Aasia elevantide nägemiseks. Matkame tõelises vihmametsas ja sõidame laevaga ookeanile, et näha maailma suurimaid loomi – sinivaalasid! Kultuurihuvilistele korraldame ekskursiooni budistlikku templisse ja tutvume Sri Lanka äärmiselt põneva koloniaalpärandiga  Galle kindluslinnas. Sri Lanka endine nimi oli Ceylon ja otse  loomulikult külastame ka teeistandust. 

Kirjeldus

Reisikirjeldus lühidalt
Täpne päevakava
Hind ja kuupäevad

Peamine:

 • Soe ilm, liivarannad ja helesinine India ookean
 • Vaala- ja delfiinivaatlus
 • Elevandisafari rahvuspargis
 • Matk troopilises vihmametsas
 • Surfikoolitus
 • Snorgeldamine merikilpkonnadega
 • Pudistlik tempel
 • Koloniaalajastu merekindlused
 • Teeistanused ja kuukivi kaevandus ja kilpkonnade kaitse
 • Toidud värsketest mereandidest ja lõunamaised puuviljad

Reisi programm on koostatud nii, et igaüks saab ise otsustada, millest osa võtta ja millal rahulikult puhata. Sest meie “baaslaager” on Mirissa linnakese hotell, mis on just sobiv lastega peredele tänu oma asukohale ookeani lähedal. Kuid ka kõigist väljasõitudest osavõtjatele jääb piisavalt aega lihtsalt puhkamiseks ookeani ääres.  Õhtuks koguneme randa, et nautida õhtusööki, kui soovite, jalgupidi ookeanis, lainete kohinat ja lõunamaist tähistaevast. 

Eraldi vajavad märkimist Sri Lanka sõbralikud ja naeratavad inimesed, kes ei ole nii pealetükkivad kui lõunamaades ootaks. Ja muidugi köök – igal õhtul saab rannas tellida toitu värskelt püütud kaladest ja mereandidest ning nautida lõputult eksootilisi ja tavalisemaid puuvilju. Seepärast ongi Sri Lanka tõlkes õnne maa või Marco Polo järgi maailm parim saar.

1. päev: 23. oktoober – saabumine Sri Lankale, sõit saare lõunarannikule

Saabumine Sri Lankale ja transfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel. Mirissa – see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. Majutus hubases külalistemajas, mis on broneeritud meie reisiseltskonnale. Ootame sellele reisile ka teisi lastega peresid, nii on lastel seltsis segasem ning üheskoos tore saareriiki avastada. Külalistemaja sobib hästi lastega peredele, siin on olemas peretoad suurematele peredele ja ka tavatuppa on

võimalik paigutada lisavoodi. Külalistemaja juurde kuulub ka oma hoov, kus lastel on turvaline koos mängida, joonistada või niisama toimetada, välilehtlas on võimalik ka ise süüa teha või tänavalt kaasaostetud mangosid, ananasse, arbuuse ja muid puuvilju lahti lõigata, kohapeal on täisvarustuses köök. Randa on külalistemajast 5-minutiline jalutuskäik. 

2. päev: 24. oktoober  – vaba päev või surfi algkoolitus

Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed, söögikohad, pangaautomaadid ning rahavahetus võimalused. Vaba aeg esimeste rannarõõmude nautimiseks ja puhkamiseks. Kui reisiseltskonnas on ka neid, kelle sooviks on panna ennast proovile surfilaual, siis täna ootab meid ees esimene algajate surfitund
(sobib lastele al 9.eluaastast). Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktoritega. Surfikoolitus on lisatasu eest koos instruktori ja laua rendiga.

Hinnas hommikusöök

3. päev: 25.oktoober – salarand

Me oleme juba hullanud Mirissa liivaranna lainetes, kuid täna läheme avastama Mirissa salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada. Kivide vahel leidub krabisid, väikeseid kalakesi ja merisiilikuid, keda lastel on põnev uudistada. Kes aga nakatus esimesel päeval surfipisikuga, siis need saavad pealelõunal minna jätkutundi, et omandatud oskuseid kinnistada ja sõidukogemust lihvida. Ka järgmistel päevadel jääb aega nii surfi õppimiseks kui ka salarnnas ujumiseks.

Hinnas hommikusöök

4. päev: 26.oktoober – teeistandus, kuukivi kaevandus, kilpkonna kasvandus, tsunami muuseum ja Galle kindlus

Täna teeme ekskursiooni Hikkaduwasse ja Gallesse, kus külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Lisaks sellele külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid ja mis toimub enne, kui nad ookeani lastakse. Lisaks peatume tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004.aastal. Peale seda sõidame kuukivikaevandusse ja tutvume kaevurite tööga ning samuti Sri Lanka vääriskividega. Pärastlõunal külastame  Galle koloniaalajastu kindlust – siia asusid esimesena elama portugallased, seejärel hollandlased ja lõpuks britid. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. Jalutame linna müüril, kus avanevad ilusad vaated ookeanile ja imetleme koloniaalarhitektuuri. Kohalik giid räägib meile koloniaalajast srilankalase pilgu läbi. 

Hinnas hommikusöök ja päevased ekskursioonid

5. päev: 27.oktoober – vaba päev või snorgeldamine koos suurte merikilpkonnadega ja Parey Dewa budistlik tempel

Vaba päev või väljasõit naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, see rand sobib ka niisama puhkamiseks. Siin on ilus ilma laineteta liivarand. Snorgeldamisvarustust saab laenutada kohapeal, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamise instruktor,

kes aitab kilpkonni leida. Sinna- ja tagasisõidu teeme tuktuki või liinibussiga. Edasi võime sõita lähimasse keskusesse Matarasse, kus asub kaunis hollandi aegne vanalinn, merekindlus ja Parey Dewa (tõlkes kalju vees) budistlik tempel. 

Hinnas hommikusöök

6. päev: 28.oktoober – Sinharaja vihmamets

Soovijatele pakume väljasõitu Sinharaja vihmametsa, mis on saare viimane ürgne elujõuline troopiline vihmamets. Teeme matka läbi vihmametsa, kus giid tutvustab meile lopsakaid troopilisi taimi, puuhiiglasi, kirevaid ja häälekaid linde, veidraid putukaid ning rohelisi madusid. Palju neist liikidest on endeemsed, see tähendab ainuomased just sellele piirkonnal. Laseme endasse troopilise džungli värvid ja hääled ning matk tipneb ujumisega loodusliku kose basseinis.. Päevaekskursiooni hind alates 45 €, ekskursioon toimub, kui on vähemalt 6 osalejat.

Hinnas hommikusöök.

7. päev: 29.oktoober – sinivaalad ja delfiinid

Täna on loodushuviliste reisi kõrghetk – sõidame ookeanile et vaadata maailma suurimaid loomi sinivaalasid ja delfiine. Sri Lanka lõunarannikul lõppeb mandrilaam maast umbes 20 km kaugusel ja ookeani põhi sööstab sügavikku, mis jätkub kuni Antarktika rannikuni. Siin ulatub sügavuste vahe kilomeetriteni ja sellised kohad on ookeanide elurikkuse oaasid. Rikkalik plankton meelitab ligi mitte ainult sinivaalasid, vaid ka kalu, delfiine, erinevaid linde ja merikilpkonnasid. Sellest peost tahame ka meie osa saada ja seepärast alustame päevaga vara. Koguneme sadamasse ja suundume laevaga ookeanile. Kuid enne vaaladeni jõudmist ületame kaubatee, mis ühendab Kagu-Aasiat Põhja-Aafrika, Araabia ja Euroopaga. Kvartali suuruste tankerite nägemine on omaette elamus ja annab natukenegi aimu maailma kaubanduse võimsusest.

Kuna vaalavaatlusele halva ilmaga minna ei saa, siis selle väljasõidu toimumise kuupäev võib muutuda.
Delfiini- ja vaalavaatlusretk on soovijatele lisatasu eest 6000 ruupiat (alates 35 €) koos kerge einega merel.

Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse ja peale seda on vaba aeg.

Hinnas hommikusöök

8. päev: 30.oktoober – elevandisafari Udawalawe rahvuspargis

Udawalawe rahvuspark on üks parimaid paiku maailmas vabas looduses elavate aasia ehk india elevantide nägemiseks. Kuid loomulikult elab seal ka teisi loomi: vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulinde, kotkaid, papagoisid ja teisi linde. Udawalavesse sõidame minibussiga, seal kohapeal aga lahtiste safari džiipidega. Peale loomavaatlust läheme uudistama elevandibeebide toitmist. Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke.

Väljasõit Udawalawe rahvusparki toimub, kui on vähemalt 6 huvilist. Hind alates 75 € täiskasvanu ja 60 € kuni 12.a. Laps.

Hinnas hommikusöök

9.päev 31.oktoober – vaba päev

Vaba päev rannarõõmude nautimiseks ja/või ümbruskonnas uitamiseks ja sisseostude
tegemiseks.

Hinnas hommikusöök

10.Päev vaba hommik, algab kodutee

Hinnas hommikusöök

Kuupäev:

23.oktoober – 1.november 2022

Hind:

alates 1050 € majutusega konditsioneeriga toas

*hind kehtib reisija kohta kahekohalises toas

Hind sisaldab:

 • majutus 10 ööd meie külalistemajas koos hommikusöökidega
 • lennujaamatransfeer nii saabumisel kui lahkumisel
 • kohapeal eestikeelne teenindus ja eestikeelsed väljasõidud vastavalt programmile

Lisatasu eest (soovijatele):

 • vaalavaatlus alates 35 € (6000 ruupiat)
 • surfi algõpe, alates 15 € kord
 • loomavaatlussafari Udawalawe rahvuspargis alates 75 €, kuni 12.a. laps 60 €
 • ekskursioon Sinharaja vihmametsa alates 45 €
 • snorgeldamine merikilpkonnadega

Hinnas ei sisaldu:

 • lõuna- ja õhtusöögid
 • Sri Lanka viisa (elektrooniline kahekordse sisenemisega viisa al 35 USD reisija, alla 12-aastastele lastele on tasuta)
 • tervise- ja reisikindlustus
 • muud kohapealsed kulud

Päring

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Koolivaheaja reis Sri Lankale – paradiisirand, vaalad, elevandid ja surf”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Go to Top